SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD Başkanı Trump’tan Ruhani’ye Çok Sert Cevap

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin, başkent Tahran’da ülkesinin büyükelçileri ve misyon temsilcilerine hitap ettiği konuşmada Trump yönetimi İran’ın petrol ihracatını engelleme çabalarını eleştirirken kullandığı “İran’la barış, barışların anası; savaş, savaşların anasıdır” sözüne ABD Başkanı Donald Trump’tan jet yanıt geldi.

Bu haber 23/07/2018 - 11:49 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

ABD Başkanı Trump’tan Ruhani’ye Çok Sert Cevap Kaçık ifadelerinizi sineye çekecek bir ülke değiliz.

Twitter hesabı üzerinden “İran Cumhurbaşkanı Ruhani‘ye” başlığı ile yapmış olduğu paylaşımda Trump şu ifadelere yer verdi:

Bir daha asla ABD‘yi tehdit etme yoksa tarihte çok az kişinin gördüğü sonuçlara katlanırsın. Artık şiddet ve ölüme dair kaçık ifadelerinizi sineye çekecek bir ülke değiliz. Dikkat et.

Ruhani İran halkının, ülke güvenliği ve çıkarları aleyhine kışkırtmalara boyun eğmeyeceğini dile getirmiş ve Trump’ı “yalancı bir zorba” olarak nitelendirmişti.

İran‘ın stratejik derinliğinin doğudan Hint alt kıtası, batıdan Akdeniz, güneyde Kızıldeniz’e ve kuzeyde Kafkasya‘ya uzandığını söyleyen Ruhani, “Siyasetten biraz anlayan kişi, İran‘ın petrol ihracatını engelleyeceğiz demez.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
İlkay Gümüş
İlkay Gümüşilkay.gumus@1milyonhaber.com