SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD, Kaşıkçı Cinayetinin Sorumlularını Açıkladı: Cezasız Kalmamalılar

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Haley, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yaptığı açıklamada, Kaşıkçı cinayetinin sorumlusu Suudi yönetimi ve yönetimin başı Muhammed bin Selman’dır. Cezasız kalmamalılar dedi..

Bu haber 12/12/2018 - 08:15 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

Haley, İstanbul’daki Suudi Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı‘nın öldürülmesiyle ilgili olarak Suudi yönetimini ve Prens Muhammed bin Selman’ı suçladı. Haley, “Kaşıkçı cinayetininin sorumlusu Suudi yönetimi ve yönetimin başı Muhammed bin Selman’dır. Cezasız kalmamalılar” dedi.

KAŞIKÇI CİNAYETİYLE İLGİSİ OLANLARA İŞLEM YAPILACAK

Haley’in açıklamasından yaklaşık bir saat önce açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturmasının sürdüğünü, ABD‘nin Kaşıkçı cinayeti ilgisi olduğu tespit edilen kişilerle ilgili işlem yapacağını söyledi.

TRUMP, PRENS SELMAN’I SAVUNMUŞTU

ABD Başkanı Trump, Veliaht Prens Selman‘ın Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgisi olup olmadığı sorusuna ‘O Suudi Arabistan‘ın lideri. Suudi Arabistan oldukça iyi bir müttefik’ yanıtını vermişti.

Trump, ‘Suudi Arabistan’ı desteklemek Veliaht Prens’i desteklemek midir?’ sorusuna ise ‘Evet şu anda kesinlikle öyle’ diyerek yanıtlamışve Veliaht Prens Selman’ın kendinden emin bir şekilde Cemal Kaşıkçı cinayeti ile bir ilgisi olmadığını söylediğini hatırlatmıştı.

Birleşmiş Milletler,Amerika Birleşik Devletleri

Kaynak: HABERLER.COM

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com