SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD Rusya’ya Yasa Tasarısı Hazırlıyor

Bu haber 25/07/2018 - 11:27 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

ABD Rusya’ya yasa tasarısı hazırlıyor. Rusya’ya yönelik yaptırımları artıran ve “Ulusal Rusya Tehdidine Karşı Koyma Merkezi” ile “Yaptırım Koordinatörlüğü” kurmayı öngören bir yasa tasarısı hazırlığı içinde olduklarını açıklandı.

AA

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesinin, Rusya‘ya yönelik yaptırımları artıran ve “Ulusal Rusya Tehdidine Karşı Koyma Merkezi” ile Dışişleri Bakanlığı bünyesinde “Yaptırım Koordinatörlüğü” kurmayı öngören bir yasa tasarısı hazırlığı içerisinde olduklarını bildirildi.

Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham ile New Jersey Senatörü Demokrat Bob Menendez’in üzerinde çalıştığı tasarı ilerleyen günlerde oylamaya sunulacak.

Senatörlerin ofislerinden yapılan ortak yazılı açıklamada, söz konusu tasarıyla Rusya’ya yönelik mevcut yaptırımların uygulanmasında Kongrenin aktif rol almasının sağlanması ve Moskova‘ya yönelik yeni yaptırımlar getirilmesinin amaçladıkları duyuruldu.

“Ulusumuzu Oldukça Açık Bir Şekilde Savunacağımızı Göstermeliyiz”

Yapılan açıklamada, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in Amerikan gücü, etkisi ile iç ve dış güvenlik menfaatlerine meydan okuma niyetini açık ettiği gibi ABD olarak ulusumuzu oldukça açık bir şekilde savunacağımızı göstermeliyiz ve Rusya’nın geleceği için stratejik bir gereklilik olarak gördüğü Batı demokrasisini yıpratma çabalarına karşı koymada tereddüt etmemeliyiz.” ifadesine yer verildi.

Senatörlerin açıklamasında, tasarıda Rusya’nın enerji ve finans sektörünün yanı sıra Rus kamu borçlarına, oligarşisine ve siber faaliyetlerine yönelik ek yaptırımların bulunacağı söylendi.

“Rusya Tehdidine Karşı Koyma Merkezi”

Tasarıda, Rusya’nın ABD‘de dezenformasyon yapmasına karşı konulması konusunda tedbirlerin yer alacağı bildirilen açıklamada, “Ulusal Rusya Tehdidine Karşı Koyma Merkezi” ve Dışişleri Bakanlığı bünyesinde “Yaptırım Koordinatörlüğü” kurulmasının teklif edileceği belirtildi.

Açıklamada, ABD’nin NATO‘dan çekilmesi için yönetimin Senatodan onay alması koşulunun tasarıda olacağının ifade edilmesi dikkati çekti.

Ayrıca açıklamada, yönetime Rusya’ya karşı Avrupa’daki demokratik kurumlara yardım etme yetkisi verileceği de vurgulandı.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com