SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aile hekimi 23 gündür meydanda nöbet tutuyor

Sağlıkta her geçen gün artan şiddet olaylarına dikkat çekmek ve Sağlıkta Şiddet Yasasının meclisten geçmesinin önemini duyurabilmek için Aile Hekimi Fikret Kurt 23 gündür Muğla Kent Meydanı’nda nöbet tutuyor.

Bu haber 26/10/2018 - 05:52 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Sağlıkta her geçen gün artan şiddet olaylarına dikkat çekmek ve Sağlıkta Şiddet Yasasının meclisten geçmesinin önemini duyurabilmek için Aile Hekimi Fikret Kurt 23 gündür Muğla Kent Meydanı’nda nöbet tutuyor.

 

aile hekimi

Aile Hekimi Kent Meydanı’nda nöbet tutuyor

Sağlıkta şiddet olayları özellikle son yıllarda artması ve son olarak 2 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın hastası tarafından vurularak öldürülmesi kamuoyunda büyük tepki topladı.

Muğla’da görev yapmakta görev yapmakta olan, Muğla Aile Hekimleri Derneği Genel Sekreteri Dr. Fikret Kurt’ta Sağlıkta Şiddet Yasası’nın önemine dikkat çekmek için 23 gün önce nöbete başladı.

2 Ekim 2018 tarihinden bu yana Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda nöbet tutan Dr. Fikret Kurt’a Muğla’da ve diğer illerde görev yapan aile hekimleri de destek veriyor ve zaman zaman onlar da nöbete katılıyorlar.

Caydırıcı nitelikte sağlıkta şiddet yasası meclisten geçinceye kadar nöbete devam edeceğini vurgulayan Dr. Fikret Kurt’a Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu AHEF te destek veriyor.

AHEF’ten Kanun Teklifi

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu AHEF Başkanı Dr. H. Şenol Atakan, “Sağlıkta her geçen gün artan şiddet olaylarından dolayı tüm hekimlerimiz tükenme noktasındalar. Biz AHEF olarak bu konuya dikkat çekmek için her türlü girişimde bulunuyoruz. Yine AHEF olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifimizi sunduk. Tüm Türkiye’nin ihtiyacı olan bu kanunun biran önce meclisimizden çıkmasını ve sağlıkta şiddetin artık caydırıcı bir niteliğe kavuşmasını istiyoruz” dedi. (HABER7)

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
Aykut İnce
Aykut İnceaykut.ince@1milyonhaber.com
Sunucu, spiker Aykut İnce günümüzde A Spor ekranlarında mesleki hayatını sürdürmektedir. Mesleğe ilk olarak Bursa Olay Tv ile adım atmış ardından Kanaltürk, Tv8, Kanal 1, Kanal 24, TRT Spor ve Fox Tv ekranlarında görev almıştır. 1milyonhaber.com yazarı