SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alo 0850 Mağduru Anlattı: Her Telefona Asla İnanmayın!

Bu haber 13/05/2018 - 02:35 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Alo 0850 hatları üzerinden dolandırılan Hülya A.; 4 bin dolar parasını nasıl kaptırdığını anlattı. Son dönemlerde Türkiye‘de birçok kişinin mağdur durumda bulunduğu Alo 0850 numaralı hatlar nedeniyle dolandırılan kişilerin sayısı her gün artıyor.

İstanbul Emniyeti Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekipleri yaptığı operasyonla geçtiğimiz günlerde 10 ilde birçok kişi ve noktaya baskın gerçekleştirdi. Hat üzerinden arayan dolandırıcılar mağdurlara genel olarak; hesabınızda internet alışverişi yaptığınız görünüyor, bu alışveriş bilginiz dahilinde değilse iptal edebiliriz ve sizi bankadan arıyoruz gibi ifadelerle çağrıda bulunuyorlar. Alo 0850 dolandırıcıları emniyetin gerçekleştirdiği operasyonlar ile yakalanırken bu noktada mağdur olan kişilerde detaylı açıklamalarda bulunuyor.

Alo 0850 hatları üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık nedeniyle mağdur olan Hülya A. 4 bin dolar değerinde kaybı bulunduğunu belirtirken başına gelenleri anlattı.

Hülya A.; Şubat ayında 0850 432 xx xx numaralı telefondan arandığını ve arayan kişinin bir kadın olduğunu, bankadan aradığını söyleyerek kredi kartı ile ilgili kumar işlemlerinin ve kumar sitelerinde işlemlerin yapıldığını belirttiğini, anlatıyor. Hülya A. telefondaki kişinin; ”Bu işlemlerin bilgisi dahilinde olup olmadığını sorduktan sonra bilgisi olmadığını söyleyen mağdura telefonunuza gelecek şifreyi bize iletirseniz, hemen işlemleri iptal edip kartınızı bu tür işlemlere kapatıp size yeni bir kart gönderebiliriz” şeklinde ifade de bulunduğunu belirtiyor. Telefondaki kadının kimlik bilgilerini bilmesi nedeniyle ona inandığını belirten Hülya A., gelen şifreleri telefondaki kişiye teslim ettikten sonra kredi kartının iptal edildiğini düşünmesine rağmen, birkaç gün sonra alışveriş yaptığında kartın hala açık olduğunu görüyor. Bu nedenle kredi kartını kullandığı banka ile görüşen Hülya A. kredi kartından 4 bin dolar değerinde nakit dolandırıldığını öğreniyor. Bu harcamaya itiraz etmesine rağmen ekstresine yansıyan bu ödeme geri çevrilmiyor.

Bu Numaralara Gelmeyin

Alo 0850 numaraları tarafından dolandırıldığını anlayan Hülya A. savcılığa gerçekleştirdiği şikayette; kendisini arayan dolandırıcıların bu konuda usta olduğunu, kendisine ismiyle hitap ettiklerini, kimlik bilgilerini nasıl ve nereden aldıklarını bilmediğini ifade ediyor. Arayan kişilerin hangi bankadan kartının olduğunu çok iyi bildiklerini ve profesyonel bir şekilde dolandırıcılık yaparak bu işlemi gerçekleştirdiklerini söylüyor.

Mağdur Hülya A. gibi bu konuda birçok kişinin 0850 432 16 99 numaralı telefon üzerinden dolandırılması ile ilgili şikayetlerin artması sonucu genişletilen operasyonlarda 3 kişi tutuklanırken mağdurların sayısı her geçen gün artıyor.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com