SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altuğ Verdi kimdir? Şehit olan Emniyet Müdürü kaç yaşında evli mi? Çocukları..

Saldırıya uğrayan ve yaşamını yitiren Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi kimdir? Makamında tayin nedeniyle sorun yaşadığı belirtilen trafik polisi tarafından vurulan ve şehit olan Altuğ Verdi aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte biyografisi…

Bu haber 11/12/2018 - 04:30 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

Altuğ Verdi 1972 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.  Altuğ, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır. Rize Emniyet Müdürü görevini yürüttüğü sırada makamında trafik polisi tarafından vurularak şehit edilmiştir. 

 

 

Başarılı isim 1989 senesinde Polis Kolejinden, 1993 senesinde Polis Akademisinden mezun olmasının ardından sırasıyla;

İstihbarat Daire Başkanlığı
Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu
Şırnak Emniyet Müdürlüğü
Adana Emniyet Müdürlüğü
Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü
Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü
Mersin Emniyet Müdürlüğü
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.

Altuğ Verdi Kaç Yaşında? Çocukları

 

 

Altuğ ayrıca, ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda Türkiye’yi temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

11 Aralık 2018 tarihi itibariyle makamında tayin nedeniyle sorun yaşadığı belirtilen trafik polisi tarafından vurularak şehit olmuştur.

SALDIRGAN YAKALANDI

Olayın ardından çevik kuvvet ve özel harekat ekipleri binaya girdi.Silahlı saldırıyı gerçekleştiren  polis memuru yaralı olarak yakalandı.İsminin İsmail Hakkı Saracoğlu’nun açıklanan polis memurunun trafik şubede çalıştığı belirlendi.

Saldırıyı düzenleyenin Derepazarı İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şube’de görevli polis memuru İsmail Hakkı Saracoğlu olduğu belirlendi. Saracoğlu’nun 14 yıldır polis memuru olduğu öğrenildi. Saldırganın da yaralı olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: HABER7.COM

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
İlkay Gümüş
İlkay Gümüşilkay.gumus@1milyonhaber.com