SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir skandal daha!

Bu haber 19/04/2018 - 12:20 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

Bir skandal daha! Facebook geçtiğimiz günlerde 87 milyon kullanıcısının bilgilerini çaldırarak büyük bir skandala imza atmıştı. Milyonlarca insan Facebook’u protesto ederek tepkilerini dile getirmişti. Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, yeni bir skandala daha imza attı.

87 milyon insanın bilgilerini çaldıran Facebook‘a bir eleştiri de sosyal ağın ilk üyelerinden birinden geldi. Mark Zuckerberg’in 2004’te Harvard Üniveristesi‘nde öğrenciyken kurduğu sosyal ağın ilk kullanıcılarından olan eski bir Harvard öğrencisi Julia Carrie Wong, Guardian Gazetesi’ne Zuckerberg’in ilk yıllarını değerlendirdi.

14 yıl sonra ne kadar büyük bir hata yaptıklarının farkına vardığına dikkat çeken Wong, ilk yıllarla ilgili kamuoyuna da yansıyan şu anekdotu paylaştı. Neden bilmiyorum ama bana güvendiler sanırım. Aptallar.” dedi.

ÇÖPÜNÜ BİLE KORUYOR

Zuckerberg‘in Facebook kullanıcılarının bilgi güvenliğini ilk yıllardan bu yana önemsemediğini ifade eden Wong, sonraki yıllarda Zuckerberg‘in kendi mahremiyeti için çöplerini bile izleyen güvenlik görevlilerini işe aldığına dikkat çekti.

Gazete Habertürk’ün haberine göre Wong, Zuckerberg’in ilk yıllarda, “İnsanlar hakkında bir şey öğrenmek için artık onlara soru sormamıza gerek yok. Facebook profiline bakın yeter” dediğini hatırlatarak, “Şimdi çok utanıyorum” dedi.

 

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com