SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cemal Kaşıkçı’nın Zekası Planı Bozdu!

Bu haber 16/10/2018 - 04:50 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Cemal Kaşıkçı suikastı son derece profesyonel bir plandı! Ama hesaba katmadıkları şey…

 

Cemal Kaşıkçı suikastı

 

SABAH

Cemal Kaşıkçı suikastı

Suudi Arabistan konsolosluğunda ortadan kaybolan ve kendisinden halen haber alınamayan Cemal Kaşıkçı olayı ile ilgili aramalar tamamlandı. Henüz bir açıklama yapılmazken Kaşıkçı’yı ortadan kaldıran planın dünden bugüne seyrine ve ortaya çıkarılan bilgilere bakıldığında profesyonel suikast timinin çuvalladığı nokta ortaya çıktı.

 

Aslında çok profesyonel bir plan yapmışlardı iki jet ayarlayıp içine istihbaratçıları askerleri adli tipçıları doldurup Türkiye‘ye göndermişlerdi fakat hesaba katmadıkları o ayrıntı dünyanın gözü önünde çuvallamalarına neden oldu. İşte ayrıntılar;

 

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan araştırma ekibi, 13 gün sonra binaya girdi ve 9 saatlik çalışmalarını sabaha karşı sonlandırdı. Tüm dünyanın gözü ise arama sonuçlarından gelecek haberlere döndü.

 

Levent’teki başkonsolosluk önüne dün erken saatlerde gelen polis ekipleri, Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili oluşturulan ortak çalışma grubunda yer alan Türk yetkililerin gelişi öncesi, binaya çıkan yollara emniyet şeridi çekti. Bina içi ve dışında her yerin didik didik edildiği arama çalışmaları boyunca gazetecilerle herhangi bir bilgi paylaşılmazken, araştırma faaliyetleri 9 saatin ardından sonlandı.

 

 

Ortak çalışma grubunda yer alan Türk ve Suudi yetkililer, konsolosluktan ayrı ayrı çıktı. Heyetler bölgeden ayrılırken de hiçbir açıklama yapılmadı.

 

Polis ekiplerinin ardından yetkililerin de ayrılmasıyla binada inceleme için gelen çalışma gruplarından kimse kalmadı.

 

Aramanın yapıldığı sıralarda A Haber ekranlarında Pazartesi akşamları yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programına katılan Sabah Özel İstihbarat ekibi de konuyu masaya yatırdı.

 

Sabah Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, Türkiye’ye gelen gizemli iki jet ve içerisindeki 15 kritik ismi deşifre eden SABAH’ın Kaşıkçı konusuyla ilgili yeni bilgilere de ulaştığını belirtti.

 

 

 

Sabah Özel İstihbarat Şefi Nazif Karaman da cinayetin işlendiği güne ve uçakla gelen suikast ekibine dair kritik bilgiler paylaştı. Karaman şunları söyledi:

 

“ASLINDA ÇOK PROFESYONEL BİR PLANDI”

 

Aslında çok profesyonel bir plan yapmışlardı. İki jet ayarlayıp içine en başarılı istihbaratçılarını, askerlerini ve adli TIP uzmanlarını doldurarak Türkiye’ye göndermişlerdi.

 

FAKAT KAŞIKÇI, PLANI BOZDU VE ÇUVALLADILAR

 

Fakat Konsolosluğa giderken endişeli olan Cemal Kaşıkçı’nın zekası bütün bu profesyonel planı bozdu. Neydi bu plan? Her şeyi hesap eden o akıl, Kaşıkçı’nın dışarıda bekleyen nişanlısını hesaba katamadı.

 

KAŞIKÇI PLANI ÇÖKERTTİ

 

Kaşıkçı çok akılcı davranmış ve dışarıdaki nişanlısına “Dönmezsem arkadaşlarıma haber ver” demişti. İşte Kaşıkçı’nın bu hamlesi Suudi Arabistanın planını çökertti ve bugün dünyanın konuştuğu 2 haftadır onların ise tek bir kelime edemediği bir çuvallama yaşamalarına neden oldu.

 

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com