SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cildi Canlandıran Buz Terapisi

Bu haber 20/09/2018 - 07:29 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

Cilde uygulanan buz terapisi uygulamasının faydaları ve kullanım şekli. Bunun için de bu terapi yöntemi ile cildi güzelleştirmek mümkündür.

Buz Terapisi

Çevresel faktörler ve güneşin zararlı ışınlarının yanı sıra makyaj gibi uygulamalardan zamanla etkilenen cildimizin bakıma canlanmaya ihtiyacı vardır. Bunun için de buz terapisi yöntemi ile cildi güzelleştirmek mümkündür. Buzun yapısı itibariyle kan dolaşımını arttırması cildimize daha sağlıklı bir görünüm katacaktır. Akne ve yaşlılık lekelerini de azaltan bu terapiile cildimize bakım yapmak hem ekonomik hem de sağlıklı bir yöntemdir.

 

Gözeneklerin küçülmesini sağlamanın yanı sıra taze bir cilde sahip olmak için bu uygulamayı düzenli şekilde uygulamanız gereklidir. Pahalı kozmetik ürünlerin veya çeşitli kimyasalların yerine doğal ama etkili bu tür uygulamaları mutlaka denemelisiniz. Cildinize uygulamak için öncelikle buz küpünün üzerine temiz bir kağıt havlu sarmalısınız. Cilde masaj yapar gibi nazikçe buz küpünü yüzünüzde gezdirmelisiniz. Yüzünüzün her tarafında gezdirdiğiniz buz küplerinin ardından yüzünüzü temiz bir havlu ile silebilirsiniz.

 

Cildinize uygulamak için haftada 2-3 kez bu yöntemi yapmanız cildinize tazelik, sıkılık ve canlılık vererek güzellik ve ışıltı da katacaktır. Buz terapisi için şu ana kadar belirlenen hiçbir yan etki ya da zararlı bir durum söz konusu değildir.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com