SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin’den Google Bir Jest

Bu haber 02/10/2018 - 03:00 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Çin’den Google Bir Jest. Biliyorsunuz ki Google kendini Çin’den çekeli 7-8 sene sonra tekrardan Çin’e atılım yapmaya karar verdi.

çin'den google bir jest

Çin’den Google Bir Jest

Ancak Dragonfly olarak adlandırılan prototip arama motoru gizlilikle ilgili sorunlarından dolayı biraz can sıktı ayrıca insan hakları savunucularının hedefi oldu.The Intercept tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Dragonfly, kullanıcıların arama verilerini telefon numaralarıyla ilişkilendirmek için tasarlandı. Bunu kendi lehine kullanan Çin hükumeti ülkedeki muhalifleri zor duruma sokma konusunda yeni bir araç kazanmış olacak. Bu yeni arama moturu Android cihazlarda çalışabilicek

Sansürlü terimler listesini genişletme yetkisine sahip olacak

Bu bilgileri en yakın kaynaklardan alan Intercept, Google ile Çin‘deki ismi belli olmayan bir şirketin ortak girişim olarak Dragonfly’ı işleteceğini söyledi. Ayrıca, açıklanmayan Çinli firma sansürlü terimler listesini genişletme yetkisine sahip olacak.

 

Google‘ın yeni arama motorunu çevreleyen çeşitli gizlilik sorunlarına ek olarak ayrıyetten bilgilerin doğruluğu konusunda da endişeler var. Aynı kaynaklara göre Dragonfly, gerçek hava durumu ve hava kirliliği verilerini bir dizi resmi kurumlar tarafından sağlanan yanlış bilgilerle manipüle etmek için yerleşik bir sistem içeriyor. Bu durum da çin hükumetin ülkenin gerçekleri hakkındaki verileri sansürlemesi bir yana bazı bilgileri absürt hale getirebilir.

 

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com