SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Canlı Yayında!

Bu haber 21/04/2018 - 10:21 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, erken seçim konusunda “AK Parti olarak bizim prensiplerimiz arasında olmamıştır. Fakat tabii son cumhur ittifakını beraber gerçekleştirdiğimiz müttefikimizin bu açıklaması durumu değerlendirmemizi gerektirdi. Ve böylece buraya geldik.” yorumunda bulundu.

 

24 Haziran’da yapılacak kritik seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteciler Okan Müderrisoğlu, Serpil Çevikcan ve Mustafa Kartoğlu’nun sorularını yanıtladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine “Böyle bir program yeni planlanmadı tabi. Benim çok önceden verdiğim sözdü gerek Okan’a gerek Serpil’e ve Mustafa beye. Böyle olunca NTV’de bu programı gerçekleştirelim dedik. Bu akşam bizi yurtdışında da izleniyor olacağız. Ülkemiz demokrasisi için, ekonomimiz için birlik beraberliğimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diyerek başladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

ERKEN SEÇİM ÖNCEDEN KONUŞULDU MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erken seçim konusu, AK Parti olarak bizim prensiplerimiz arasında olmamıştır. Fakat tabi son cumhur ittifakını beraber gerçekleştirdiğimiz müttefikimizin bu açıklaması durumu değerlendirmemizi gerektirdi. Ve böylece buraya geldik. Yoksa önceden kesinlikle bir görüşme söz konusu değil. Kaldı ki cumhurbaşkanlığı seçimine daha 1,5 yıl var. Ama biz bunu düşünmedik. Bizim düşündüğümüz tek şey ülkemizin huzuru, refahı ne durumda? Eğer milletimiz bize devam derse devam ederiz. Seçim tarihi için okulların kapatılma tarihini gözettik.

OPERASYONLAR

Askerimizi ve Özgür Suriye Ordusu‘nu tebrik ediyorum. Afrin harekatında 4 bin 254 terörist etkisiz hale getirildi. Suriye tarafından ciddi tehditler aldığımız yerler var.

ABD’NİN DESTEĞİ

Kuzey Suriye‘deki üsler kime karşı? Biz paramızla ABD‘den silah alamıyoruz ama bu terör örgütlerine ne yazık ki ABD, koalisyon güçleri ücretsiz olarak bu silahları, bu mühimmatı verebiliyor. Demek ki tehdit nereden geliyor? Öncelikle stratejik ortaklardan geliyor.

ERKEN SEÇİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan YSK seçim takvimini açıklayınca yol haritamızı belirleyeceğiz. Temayül yoklamasını yapacağız, çünkü temayül olmadan milletvekili adaylarımızı belirmek doğru olmaz.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ

Kuvvetler ayrılığı çok daha güçlü olacak. Özel sektörde başarılı arkadaşlara kabine teklifi yapabiliriz. Ekonomiyi de emanet edebiliriz neden etmeyelim?

AK PARTİ- MHP İTTİFAKI

Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle MHP ile normal şartlarda dahi azami müştereklerimiz var. Ama CHP ile asgari müştereğimiz yok. Yerli ve milli ittifakı CHP ile yürütmek mümkün değil. CHP’nin bakışı yerli ve milli değil. Türkiye‘yi şikayet edeni, milli olarak değerlendirebilir misiniz? İttifakın ruhu şüphesiz ki var. Bu, kardeşlik ruhudur. Bu ittifaka da tarafların saygı duyması, başarıyı getirecektir. Mühür hangi tarafa vurulursa onun hanesine yazılacaktır. Tüm bunlarla beraber oradaki sayının bir tane bile fazla olması dahi, ittifakı güçlü yapabilir. Cumhur ittifakının başkan adayı zaten bellidir.

YERLİ ÜRETİM

Yerli jet uçaklarını da yapmak durumundayız. Denizaltı için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özel sektörü teşvik ediyoruz. Bu işte özel sektör olsun.

YARDIMCILARINI AÇIKLAYACAK MI?

Seçim öncesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı açıklamayacağım.

KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLACAK MI?

Gönlüm, ana muhalefetin başındaki zatın bu yarışta olmasını ister. Bazen o kadar ileri, güya özgüvenle ilgili sözleri oluyor ki, o zaman hiç endişe etmesin, başkasını da aramasına gerek yok. Kendisi meydana çıksın. Milletin ona hangi oranda oy vereceğini görmesinde fayda var.

KAPILAR KAPANDI MI?

Saadet Partisi ile 2-3 kez görüştük ama maalesef netice alamadım.

Kaynak SABAH

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com