SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan’da böyle karşılandı

Bu haber 30/04/2018 - 04:44 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan‘da resmi törenle karşılandı. Erdoğan Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’le ikili görüşme gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanları görüşmesi sonrası Heyetler arası görüşmeler, Anlaşmaların İmzası ve Ortak Basın Toplantısı gerçekleştirilecek. Köksaray’daki karşılama töreninde Erdoğan ve Mirziyoyev, tören kıtasını selamladı. Cumhurbaşkanlarının tören alanındaki yerlerini almalarının ardından Türkiye ve Özbekistan milli marşları çalındı.

Heyetlerini birbirine takdim eden Erdoğan ve Mirziyoyev, kendileri için ayrılan bölümde tören kıtasının geçişini izledi. Törende Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da hazır bulundu. Erdoğan ve Mirziyoyev, baş başa ve heyetlerarası görüşmeleri sonrasında, iki ülke arasında gerçekleşecek anlaşmaların imza törenine katılacak ve ortak basın toplantısı düzenleyecek.

GÖRÜŞME PLANLANANDAN FAZLA SÜRDÜ

Planlandığından fazla süren görüşmede ticari, ekonomik, yatırım, kültürel ve sosyal alanlar başta olmak üzere Özbekistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin ve ikili işbirliğinin gelişimi ele alındı.

BİR İLK OLACAK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaret öncesi havalimanında yaptığı açıklamada ziyaretinönemine vurgu yaparak şunları söylemişti: “Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev‘in davetlerine icabetle bu seyahatlerimizi gerçekleştireceğiz. 1 Mayıs günü alimler diyarı Buhara’yı ziyaret edeceğim. Buhara ziyaretimin anlamı büyük. Kendileriyle daha önce de görüştük. Arzumun biri Buhari, hadis külliyatı içerisinde en önemli eserlerden bir tanesidir. Dolayısıyla İmam Buhari adına orada bir enstitü kurmayı hedefliyoruz. Bir de İmam Maturidi ile ilgili de orada bir enstitü kuralım istiyoruz. Bu konuda bir mutabakatımız var. Bu adımları da bu gidişte kesinleştireceğiz. Bu ziyaretimizde biz uzun yıllardır kaybettiğimiz o ivmeyi yeniden kazanacağız. Geniş bir iş adamları heyetiyle bu ziyaretimizi yapıyoruz” dedi. (Sabah)

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com