SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan MHP Lideri Bahçeli’ye Af Yanıtı!

Bu haber 13/05/2018 - 02:14 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

İngiltere ziyareti programına çıkmadan önce Atatürk Havalimanı‘nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından yapılan af talebi ile ilgili yanıtlarda bulundu.

Dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından sosyal medya üzerinde dikkat çeken açıklamalar yapılması ile birlikte Türkiye gündemine oturan af talebi, daha önceki dönemlerde Türkiye’de çıkarılan genel kapsamlı af yasalarını akıllara getirdi. Özellikle HDP başkanlığını üstlenen ve şu an cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş ile ilgili tahliyesinin gerçekleştirilmesi için yapılan çalışmalara bir tepki olarak Devlet Bahçeli tarafından öne sürülen af yasası, geniş kapsamlı bir açıklama olarak sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklamada; bir ülkücü adayı tarafından cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza istenseydi bu tür bir adayın da cezaevinden çıkarılıp çıkarılmayacağı konusunda nasıl çalışmalar ve kampanyalar yapılacağı sorulurken, ortaya çıkan bu hukuki durumun geniş bir şekilde ele alınması gerektiği de ifade edildi.

Hükümet Olarak Böyle Bir Çalışmamız Yok

Bahçeli tarafından gerçekleştirilen bu beklenmedik açıklama sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İngiltere seyahati gerçekleştirmeden önce Atatürk Havalimanı‘nda yapılan açıklamada; Devlet Bahçeli’nin Twitter’dan paylaşmış olduğu af önerisi ile ilgili bu talebin Devlet Bahçeli’nin kendisine ait bir teklif olduğunu belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan; hükümet olarak böyle bir çalışma içerisinde bulunmadıklarını belirtirken, benzer şekilde Başbakan Binali Yıldırım tarafından da yapılan açıklamalar gündemde af yasasının bulunmadığını ortaya koyuyor.

Başbakan Yıldırım tarafından yapılan açıklama sayesinde, MHP lideri Devlet Bahçeli‘nin sunmuş olduğu; çocuk istismarcıları, PKK üyeleri, FETÖ üyeleri, kadın katilleri ve tecavüzcüler dışında kader mahkumlarının af ile taltif edilmesi yönündeki öneri konusunda, hükümetin bu konuda bir çalışmasının olmadığı ve bu tür bir düşünce içerisinde bulunulmadığı ortaya çıkarıldı.

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada; Devlet Bahçeli’nin bölücü terör örgütlerine bağlı destekleyenlere karşı bugünlerde terör muhipleri bir çalışma içinde bulunduklarından dolayı bu konuya bir tepki olarak böyle bir açıklama yapmış olabileceğini düşünerek, hükümet olarak gündemlerinde teröristlere asla af çıkarılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan bu açıklamalarına rağmen halen gündemde bulunan bu konuyla ilgili ilerleyen dönemlerde nasıl bir gelişmenin olacağı da bekleniyor.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com