SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en ilgi çekici parkı Gaziantep’te

Dünya Kent Parkları Birliği (World Urban Parks) tarafından düzenlenen “Uluslararası Büyük Kent Parkları Ödülü’’ yarışmasına Türkiye’den Gaziantep adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ‘100. Yıl Atatürk Kültür Parkı (PARKANTEP)’ ile katıldı ve dünyanın en ilgi çekici-en kıymetli parkı seçildi.

Bu haber 26/10/2018 - 05:57 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

Dünya Kent Parkları Birliği  (World Urban Parks) tarafından düzenlenen “Uluslararası Büyük Kent Parkları Ödülü’’ yarışmasına Türkiye’den Gaziantep adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  ‘100. Yıl Atatürk Kültür Parkı (PARKANTEP)’ ile katıldı ve dünyanın en ilgi çekici-en kıymetli parkı seçildi.

 

Dünya Kent Parkları Birliği

 

100. Yıl Atatürk Kültür Parkı

Bu kapsamda Avustralya’nın Melbourne şehrinde “Internatıonal Parks And Leısure Congress’’ kapsamında ödüller sahiplerini buldu. 20 ülke ve 700 delegenin katıldığı kongrede ‘100. Yıl Atatürk Kültür Parkı’ ödül gecesi boyunca sunum slaytla dünyaya tanıtıldı.

100. Yıl Atatürk Kültür Parkı, Hobi Bahçelerinden başlayan Hasan Celal Güzel Kültür ve Spor Vadisi, Tüfekçi Yusuf Parkı, Kale Çevresi Parkı ve Harikalar Diyarına kadar devam eden yeşil aksı kapsayan park Alleben Vadisi Parkı ve Gerciğin Ormanı ile gelişimi düşünülen şehrin merkezinde 14 kilo metre uzunluğunda yeşil bir koridor oluşturan yaklaşık 4,3 milyon metre kare alan ile tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı 2013 yılından bu yana WUP (World Urban Parks) ve BGCI (Botanic Gardens Conservation International) üyesi. WUP’da Türkiye’den ilk ve tek temsilci olarak öne çıkıyor. (HABER7)

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
Aykut İnce
Aykut İnceaykut.ince@1milyonhaber.com
Sunucu, spiker Aykut İnce günümüzde A Spor ekranlarında mesleki hayatını sürdürmektedir. Mesleğe ilk olarak Bursa Olay Tv ile adım atmış ardından Kanaltürk, Tv8, Kanal 1, Kanal 24, TRT Spor ve Fox Tv ekranlarında görev almıştır. 1milyonhaber.com yazarı