SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erdoğan açık açık uyardı: Yapanın canını yakarız

İkinci 100 Günlük Eylem Planı açıklayan Başkan Erdoğan, ‘Devlet hastanesinde, üniversitede gidip de, mahalledeki caddedeki marketten sağlık malzemeleri almayacağız. Her şey sağlık markette. Bakanımız da burada yanlışı yapanların canını yakarız. ‘ diye konuştu.

Bu haber 13/12/2018 - 06:05 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı”nda açıklamalarda bulundu. Konuşmasında bakanlıkların yaptığı çalışmaları tek tek değerlendiren Erdoğan, Sağlık Bakanlığı’nın çalışmaları için, “Sağlık Bakanlığımız ile ae ölüm oranının düşürülmesi sağlandı. Sağlık market uygulamasını hayata geçirdik. Devlet hastanesi, üniversitede mahalle caddedeki marketten malzemeleri almayacağız. Her şey sağlık markette… “ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

YANLIŞ YAPANIN CANINI YAKARIZ

Bakanımızda burada yanlışı yapanların canını yakarız. Şahit olduğum için özellikle bu adımı attık. Önemli bir hastane… Hasta şunu söyledi; Cumhurbaşkanım şunu görüyor musun büyük bir marketin torbası, bunun içinde saf malzemeleri var hastane halletmedi. Oğlumu gönderdim aldım… Ya bize bu yakışır mı? Biz sağlıkta tarihte görülmemiş mücadele verdik. Nereden nereye geldik… Denizleri geçip derede boğuluyoruz. 

30 OBEZİTE MERKEZİ

 

 

Evde sağlık hizmeti… Ülkemizin tarihinde var mı? Hasta sayısını yüzde 20 artışla 1,2 milyona ulaştırdık. Türkiye’yi sağlık turizmde marka yapacak sağlık turizmi anonim şirketini kurduk. İkinci 100 günlük eylem planı kapsamında, obezite ile mücadele için 30 obezite merkezi açılacak.

KOBİ’LERE 274 MİLYON DESTEK

Yerli ve milli üretim için ileri teknoloji alanlarında girişimcilere 165 milyon liralık destek sağlanıyor. Ar-Ge merkezlerinin sayısını yüzde 10, tasarım merkezlerinin sayısını yüzde 8 arttırdık. Yerli ve milli üretim için KOBİ’lere 274 milyon liralık destek veriyoruz

Kaynak: HABER7.COM

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
İlkay Gümüş
İlkay Gümüşilkay.gumus@1milyonhaber.com