SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’dan ‘Türkiye’ Çağrısı!

Sarkisyan iktidarının sonunu getirerek Ermenistan Başbakanı olan Nikol Paşinyan, Türkiye’ye çok önemli bir çağrı yaptı. Türkiye ile “Ön koşulsuz olarak diplomatik ilişkiler kurmak için hazır durumdayız” dedi.

Bu haber 29/07/2018 - 05:46 'de eklendi ve 309 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz aylar içerisinde meydana gelen sokak protestoları sonrasında Sarkisyan iktidarına son vererek Ermenistan Başbakanı olan Nikol Paşinyan,  Türkiye ile herhangi bir koşul gerekmeden diplomatik ilişkiler kurmak için hazırda beklettiklerini dile getirdi.

“SINIRIN ERMENİSTAN TARAFI DAİMA AÇIK”

Katar merkezli El Cezire televizyonuna açıklamalarda bulunan Nikol Paşinyan, “Türkiye, Ermenistan  ile sınırlarını kapatan ülke.  Sınırın Ermenistan  tarafının her zaman açık olduğunu söyleyebiliriz. Ermenistan, Türkiye’yle herhangi bir şart gerekmeden diplomatik ilişkiler kurmaya hazır” ifadelerini kullandı.

“MÜZAKERELER İÇİN HAZIRIZ”

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 90’lardan bu zamana kadar bir sorun olan Dağlık- Karabağ  konusunda da bir çözüm arayışı içerisinde olduklarını belirten Nikol Paşinyan, “Bu sorunu barışçı yollarla çözüme kavuşturmak istiyoruz. Müzakereler için biz her zaman olduğu gibi hazırız. Ancak sindirme atmosferinde bir şey yapmak için çok fazlada üstelemiyorum. Barış atmosferi içerisine girmek oldukça önem arz ediyor.

Ermenistan'dan 'Türkiye' Çağrısı!

“ALİYEV, DEĞİŞİMDEN KORKUYOR”

6 gün süren sokak protestoların devam etmesinin hemen ardından  Sarkisyan iktidarını bitiren ve bunu da ‘Kadife Devrim’ ismiyle nitelendirilen  Paşinyan, Azerbaycan’da da benzer  değişimlerin meydana geleceğini açıkladı. Paşinyan, ” İlham Aliyev’in Azerbaycan halkının Ermeni  devriminden etki görmesi ve benzer değişimlerin Azerbaycan’da meydana gelmesinden çekiniyor. Azerbaycan hükümetinin  gün geçtikçe artış gösteren saldırganlığı tamamen bu duruma bağlı bir şey. Umarız aramızda olan tüm sorunları barışcıl yollarla çözeriz” ifadelerini kullandı.

 

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com