SON DAKİKA
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Herkes derbinin sonucunu merak ediyor! 2 seçenek var!

Bu haber 20 / 04 / 2019 - 03:40 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Fenerbahçe‘nin Beşiktaş‘ı ağırladığı maç karşılaşmada çıkan olaylar sonrası tatil edildi.Ziraat Türkiye Kupası’nda çıkan olaylar nedeniyle  tatil edilen Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki yarı final rövanş maçıyla ilgili  kararı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu verecek.

TFF Yönetim Kurulu, 57. dakikada yaşanan olaylar nedeniyle hakem Mete  Kalkavan tarafından tatil edilen derbiyle ilgili kararı, Futbol Müsabaka  Talimatı’nın 19. maddesine göre alacak.

TFF Futbol Müsabaka Talimatı’nın 19. maddesi şu kararları içeriyor:

    – Müsabakanın hakemi, kulübün futbolcusu, yöneticisi, teknik adamları  ile diğer kişilerin ayrı ayrı veya birlikte hakeme veya rakip takım futbolcu ve  mensuplarına fiili eylemde bulunmaları, kavgaya veya saha olaylarına sebebiyet  vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakanın oynanamaması veya müsabakaya  devam edilmesi olanağının kalmaması; seyircilerin, stadyum düzen veya disiplini  ya da müsabakanın olağan akışı içinde oynanmasına veya güvenliğinin sağlanmasına  ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir biçimde ihlal etmeleri sonucunda  müsabakanın oynanması veya müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması  hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder.
    – Ayrıca müsabaka hakemi, kulüp yöneticilerinin kendilerine yeşil  zemin içinde veya dışında sportmenliğe aykırı harekette, kişilik haklarına  saldırıda, hakarette, tehditte bulunmaları, tükürmeleri veya benzeri eylemlerde  bulunmaları halinde müsabakayı tatil ettiğini ilan edebilir.
    – Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali gerçekleştiren takımlardan  birinin veya her ikisinin hükmen yenik sayılmasına karar verebilir. Ayrıca  disiplin kurulları eylemlerin ağırlığına göre galibiyet halinde verilen puan  kadar puan tenziline karar verebilirler.
    – Müsabaka eleme usulüne göre düzenlenmişse, TFF Yönetim Kurulu,  hükmen mağlubiyet kararıyla beraber takımın o sezon için bu müsabakalardan  ihracına karar verir. Bu durumda disiplin kurulu, eylemin ağırlığına göre ilgili  takımın ertesi sezon aynı mahiyetteki müsabakalardan ihracına karar verebilir.  Play-off sisteminde oynanan müsabakalarda ertesi sezon aynı mahiyetteki  müsabakalardan ihraç kararı verilemez.
    – TFF Yönetim Kurulu, 1. ve 2. fıkralarda öngörülen tüm durumlarla  ilgili olarak karar verirken, müsabakanın hakemlerinin, gözlemcilerinin,  temsilcilerinin, Merkez Hakem Kurulu ve Temsilciler Kurulu üyelerinin, disiplin  müfettişlerinin ve ilgililerin raporlarını ve her türlü delili göz önünde  bulundurur.
    – TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede, müsabakanın tatil  kararını uygun görmediği takdirde, müsabakanın başka bir günde yarıda kaldığı  andaki şartlarla tamamlanmasına, tekrarlanmasına veya yarıda kaldığı andaki  sonucu ile tescil olunmasına karar verebilir.
    – Disiplin Kurulunun bu madde kapsamında puan tenzili veya ihraç  cezası vermiş olması saha olayları nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı uyarınca  saha kapatma ve seyircisiz oynama cezası başta olmak üzere, diğer cezaların da  verilmesine engel teşkil etmez. (Vatan)
Facebook Comments

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig