SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İllüzyonist Aref Ghafouri Kobrayı Bakıma İhtiyacı Olduğu İçin Beslemiş

Mısır’da tedavisi devam eden illüzyonist Aref Ghafouri, sağlık durumuyla ilgili sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımda, Antalya’da gösteri hazırlığındayken kendisini ısıran kobra yılanını, “bakıma ihtiyacı olduğu için beslediğini söyledi.

Bu haber 20/07/2018 - 06:03 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Sağlık durumuyla ilgili sosyal medya hesabından video paylaşan Ghafouri, Mısır‘daki tedavilerin netice verdiğini, sağlık durumu iyiye gittiğini belirtti.

Yılanın ısırmasından 25 saat sonra Mısır‘a geldiğini söyleyen Ghafouri, “Yavaş yavaş iyileşiyorum. Şu ana kadar 20 tüp panzehir verildi.

Normalde burada panzehir zor bulunuyor. İlk saatlerde panzehir olsaymış 4-5 tüp yeterli oluyormuş. Fakat benim 25 saat geçtiği için zehir bütün vücuduma yayılmıştı. Onun için 20 tüp yapıldı.

İyileşme devam etmezse ve bir problem olursa 4 tüp daha panzehir verileceğini dile getiren Ghafouri, ilk geldiğinde boğazında, gözlerinde, yüzünde felç olduğunu, kollarını hareket ettiremediğini söyledi.

Her serum takıldıktan sonra kan testi yapıldığını aktaran Ghafouri, Türkiye‘de normal kan testleri yapıldığı için zehrin tespit edilemediğini söyledi.

Ghafouri, ileri aşamada zehrin tüm vücudu sarması sebebiyle sinir krizi geçirebileceğini, komaya girebileceğini ya da kalp krizinden ölebilirdim.

Panzehir de öldürebilirmiş

Ghafouri, konuşmasına şöyle devam etti:

İyi ki gelmişim. Çünkü Türkiye’de bu panzehir olsa bile tecrübe olmadığı için ne kadar ve nasıl verileceğine doğru karar verilmezse panzehir de öldürebiliyormuş.

Çoğu kişi bunu reklam için yaptığımı düşünüyor. Fakat reklam için kendimi öldürmeye gerek duymuyorum. Bunu göze alarak reklam yapamam. Bazıları ‘Zehirli yılanlarla neden gösteri yapıyorsun’ diyor. Ben gösteriyi zehirli yılanlarla yapmıyorum. Hayvanları kendi gösterime alet etmiyorum. Bu hayvanın bakıma ihtiyacı olduğu için besledim.

Hayvanlara zarar veremediği için kobranın dişlerini sökmedim Ghafouri, dişleri sökülen yılanın 30 gün içinde öldüğünü, Tayland’da bazılarının bunu yaptığını anlattı. Ghafouri, canlılara zarar verilmesine karşı olduğunu da belirtti.

Kobranın Türkiye‘de yaşamadığını belirten Ghafouri, hayvanı Suriyeli bir vatandaştan aldı.

Bakıma muhtaç hayvanları sahipleniyorum Ghafouri, şöyle devam etti:

Eskiden benim bir kaplanım vardı, onunla ilgili konuşulmuştum. Evet hayvana el konuldu ama yasal bir hayvandı. Bir hayvanat bahçesinden evraklı bir şekilde alınmıştı.

Bu hayvanın nasıl geldiğini kimse bilmediği için farklı düşündüler. Bu hayvan doğduğunda 4 kardeşti. Anne ilk yavruladığı için iki yavrusunu yedi. İki yavru da altından alındı.

Ben bunları aldım beslemek için. Hayvanın biri kötü durumdaydı, anne sütü içmediği için yolda öldü. Diğer yavruyu 4 ay boyunca özel besledim. Manda kaymağı, yumurta, süt karıştırarak anne sütüne yakın bir yiyecek hazırlıyordum. Vahşi bir hayvandı. Bunu beslediğimiz için bize zarar vermedi.

Ghafouri, çok yakında Türkiye’ye dönmeyi umut ettiğini belirterek, “Bir iki gün içinde doktor taburcu edecekmiş. Artık yavaş yavaş elimi hissediyorum, ayaklarım eski haline dönmeye başladı. Sadece gözlerde sıkıntı var. Kan tahlillerime bakacaklar, her şey yolunda giderse Türkiye’ye döneceğim.

AA

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
İlkay Gümüş
İlkay Gümüşilkay.gumus@1milyonhaber.com