SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsrail Batı Şeria’da Yerleşim Birimi Kararı Aldı

İsrail işgali altına almış olduğu Batı Şeria’nın Beytullahim kenti Metzad Yahudi yerleşim biriminde 20 yeni konut yapma kararı aldığını açıkladı.

Bu haber 22/07/2018 - 01:26 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

Filistin Kurtuluş Örgütüne çatısı altında bulunan Ayrım Duvarıyla Mücadele Heyeti Temsilcisi Hasan Bureyce gerçekleştirmiş olduğu konuşmada, ” İsrail hükümeti, Batı Şeria’daki Yahudi  yerleşim birimlerini genişletmek için 20 konut daha yapma kararı aldı” dedi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’da bulunan açıklamada, Bureyce, “İşgal devleti hükümeti, son zamanlarda  Beytullahim’deki Yahudi yerleşim birimlerini iyice genişletme projelerini hızlandırmışlar” dedi. İsrail hükümeti geçtiğimiz ayın sonlarına doğru yine aynı bölgede  500 yeni konut  inşa etmek için kolları sıvamıştı.

İsrail’in bu kararının, işgal altındaki Batı Şeria’yı da İsrail devletinin bir adımı olarak belirten  Yahudi Ulus Devlet yasa tasarısının onaylanmasının hemen ardından gelmesi de bir çok insanın dikkatinden kaçmadı. İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman da Batı Şeria’da 3 bin 900 konutluk yeni Yahudi yerleşim yeri planlarının olduğunu dile getirmişti.

İsrail Batı Şeria’da Yerleşim Birimi Kararı Aldı

İsrail Batı Şeria’da Yerleşim Birimi Kararı Aldı

DOĞU KUDÜS VE BATI ŞERİA UZUN ZAMANDAN BERİDİR İŞGAL ALTINDA

Doğu Kudüs ve Batı Şeria 1967 yılından bu zamana kadar İsrail devleti tarafından işgal edilmiş durumda. İnşa ettiği duvar yardımıyla iki bölgeyi birbirinden ayırmayı başaran  İsrail, Batı Şeria’da yer alan Filistinliler’in Doğu Kudüs’e geçişinin önünü kesiyor.

İsrail, 2  milyon Filistinli’nin bulunduğu Gazze Şeridi’ni de Hamas’ın 2006’daki  seçimleri kazanmasının hemen ardından abluka altında tutuyor. İsrail’in 1967’den bu zamana kadar işgal etmiş olduğu  Batı Şeria’da 131, Doğu Kudüs’te 10, Batı Şeria’nın dağlık alanlarında ise  116 yerleşim birimi  kurduğu iddia edilmekte.

 

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com