SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsrail’den Cuma Sonrası Kaleşce Saldırı!

İsrail polisi, cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa’daki cemaate bir şey yapmadıkları halde yaşartıcı gaz ve ses bombaları ile müdahale etti. İsrail polisi, Mescid-i Aksa’daki saldırının hemen sonrasında Harem-i Şerif’in kapılarının hepsini kapattı.

Bu haber 27/07/2018 - 04:05 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

İsrail’den cuma sonrası kaleşce saldırı! İşgal altında bulunan Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesi içerisinde yer alan  Mescid-i  Aksa’nın batı kısmındaki El Meğaribe (Fas)  kapısında yer alan  İsrail polisleri  cuma namazından hemen sonra hiç bir şey yapmayan cemaate göz yaşartıcı gaz ve ses bombaları ile saldırdı. Bir çok Filistinli El Meğaribe kapısı önünde bir araya gelerek ”Canımız,  kanımız sana feda ey Aksa”  şeklinde sloganlar attı.

İsrail'den Cuma Sonrası Kaleşce Saldırı!

İsrail’den Cuma Sonrası Kaleşce Saldırı!

SALDIRI DA 2 FİLİSTİNLİ YARALANDI

Aksa zaferinin 1. yıl döneminde Mescid-i Aksa’nın hürmetini zedeleyen  İsrail polislerinin saldırılarının sonucunda şuana kadar 2 Filistinli yaralandı. İsrail polisi, yaşanan bu olaylar sonucunda  Filistinlilerin sığındığı Kıble  Mescidi’ne ses bombası atarak tüm girişlerini kapattı. Polis, Mescid-i Aksa’yı boşaltmak isterken, buna karşılık olarak Filistinliler havai fişek ile karşılık veriyorlar.

İsrail Güvenlik Kabinesi’nin  vermiş olduğu karar sonucunda Mescid-i Aksa’nın  kapılarında yer alan geçtiğimiz sene 25 Temmuz tarihinde komple kaldırılmıştı. Müslümanlar, Kudüs alimlerinin isteği ve çağrısı nedeniyle 27 Temmuz Perşembe günü ikindi namazı için Harem-i Şerif’e gelmiş, başta Mescid-i Aksa’nın  Müslümanlara açmayan İsrail polisi Filistinlilerin yoğun tepki göstermesi sonucunda kapıları açmak zorunda kalmıştı ve onlarca  Müslüman Harem-i Şerif’e  girebilmişti.

BATI ŞERİA’DA YAHUDİ YERLEŞİMCİLERE BIÇAKLI SALDIRI’

Kudüs’ün öncesinde İsrail işgali  altında yer alan bir diğer şehir olan Batı Şeria’da karıştı. Dün gece bir Yahudi yerleşimine  gizli bir şekilde giren ve üç İsrailliyi bıçaklayan   Filistinli gencin köyüne İsrail ordusu operasyon gerçekleştirdi.

 

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com