SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul Ümraniye’de İnşaatın İstinat Duvarı Çöktü

Bu haber 30/07/2018 - 05:48 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

İstanbul Ümraniye‘de İnşaatın İstinat Duvarı Çöktü. Ümraniye’de Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi‘ndeki Site Yolu Caddesi’nde devam eden inşaatın istinat duvarı çöktü.

AA

Duvarla birlikte inşaatın önündeki yolun bir kısmı da çökerken, yolda bulunan park halindeki 2 otomobil ve bir kamyon çukura düştü. Olayda ilk belirlemelere göre can kaybı ya da yaralanma meydana gelmedi.

İnşaatın temeli için açılan çukurun 20 metre derinliğinde olduğu gelen bilgiler arasında.

‘SABAH GELDİĞİMDE BURAYA ARABA KOYMAMALARI KONUSUNDA UYARDIM’

İnşaatta çalışan bir işçi, “Sabah geldiğimde buraya araba koymamaları konusunda uyardım. Yasak olan bir bölgemiz zaten. Biz yazıhaneye giderken ‘bam’ diye bir ses geldi. Elektrik patlamasıyla burası göçtü. Yani elektrik patladı, sonra burası göçtü. Şu anda 3 araç gözüküyor. Kaç araç olup olmadığını şu anda bilemiyoruz. Herhangi bir can kaybı yok” dedi.

‘MERAKTAN ÖLECEKSİNİZ’

Vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmak isteyen güvenlik görevlisinin “Meraktan öleceksiniz” diye bağırması dikkati çekti. Söz konusu uyarının ardından bir süre daha bekleyen vatandaşlar, daha sonra bölgeden uzaklaştı. 

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Ümraniye Belediyesi‘nden çökmeyle ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Şantiye elektrik kablolarında oluşan patlamadan kaynaklandığı düşünülen kısmi bir çökme meydana gelmiştir” dendi.

“Ümraniye-Saray Mahallesi, Siteyolu Caddesi, 48 Pafta, 1.827 Ada, 9 Parselde bulunan, 29.09.2017 tarih ve 2017/ 20257 sayılı yapı ruhsatlı; 5 bodrum, 1 zemin ve 9 normal kattan oluşan 35.951 metrekare yapı inşaat alanına sahip şahıs mülkiyetli iş yeri inşaatının mimari ve iksa projeleri bulunmakta olup, onaylı projesine uygun olarak tüm cephelerde zemin çivisi uygulaması yaptırılmıştır. Söz konusu inşaatın kuzey cephesinde; kullanılmayan, güvenlik önlemleri alınmış ve iksa uygulaması yapılmış olan kısımda saat 10.00 sıralarında şantiye elektrik kablolarında oluşan patlamadan kaynaklandığı düşünülen kısmi bir çökme meydana gelmiştir” ifadesine yer verilen açıklama, şöyle devam etti:

‘3 ARAÇ TOPRAĞIN ÇÖKMESİYLE BERABER HAFRİYATA DÜŞTÜ’

“İnşaat çalışmaları sebebiyle trafiğe kapatılmış ve araçların park edilmemesiyle ilgili uyarı levhaları bulunan yolda, park hâlinde bulunan 3 araç, toprağın çökmesiyle beraber hafriyat sahasına düşmüştür. Olay sırasında herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır. Bahse konu inşaat çevresindeki binaları tehlikeye sokacak herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerekli tedbirler alınmış ve alanın güvenliğiyle ilgili dolgu çalışmaları devam etmekte olup, olumsuzluk gün içerisinde giderilecektir”

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com