SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KILIÇDAROĞLU’NDAN İTİRAF!

Bu haber 30/04/2018 - 10:22 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçen ‘hülle’ rezaletinde ikinci perde. Kılıçdaroğlu, “15 vekil görevini tamamladıktan sonra yine partimize gelecek” dedi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, rızalarını bile almadan İyi Parti’ye gönderdiği 15 milletvekilinin partiye geri döneceğini açıkladı. Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen “Anadolu Medya Buluşması” programına katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, siyasi tarihe ‘İkinci Güneş Motel Vakası’ olarak geçen 15 CHP’li vekilin İyi Parti’ye transfer edilmesinde yapılan kirli ittifakı itiraf etti. Kılıçdaroğlu, “15 milletvekili elbette geri dönecek. Belli bir görev için oraya gittiler. Bizim listelerimizde şu veya bu şekilde yer almak isterlerse yer alabilecekler” dedi. CHP’nin Güneş Motel skandalını bile gölgeden bırakan, seçmen iradesini ayaklar altına aldığı çirkin siyasetine AK Parti‘den büyük tepki geldi. İşte tepkiler:

DEMOKRASİ CİLASI DÖKÜLDÜ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal: “Kılıçdaroğlu, giden milletvekillerinin dönebileceğini söylüyor. Bu demokrasi adına yapılmış değil demokrasiye karşı yapılmış bir harekettir. Kılıçdaroğlu’nun ve CHP‘sinin yüzündeki demokrasi cilası dökülmüştür. Şunu iyi bilmeleri gerekir; mutabakatlar masa başında oluşmaz. Toplumsal ve siyasal destek gerekir. Meşruiyet gerektirir. mutabakatlar ‘aranmaz’, kendiliğinden oluşur. Masa başında kurulan sözde mutabakatlara ancak tezgah diyebiliriz. Bu tür tezgahlar işte böyle daha yola çıkmadan kişisel hırslara yenilir. Kişisel kavgalarını, memleket meselesi zannedenler yenilmiştir.”

SANDALYE KİRALAR GİBİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş: Şimdi demokrasi havariliği diye ortaya çıkan CHP’nin genel başkanı, bir sabah talimat veriyor, diyor ki, 15 milletvekili istifa edecek, yeni kurulan partiye kiraya verilecek. Cumhuriyet tarihinde Fırıldak Kubi’leri gördük, koltuk sevdası için giden milletvekillerini gördük ama ilk defa kiraya verilen milletvekillerini gördük. Mahallelerde görürsünüz, düğünlerde sandalye kiraya verilir diye. Herhalde CHP kapısına ‘aday göstermek için destek için milletvekili kiraya verilir’ tabelasını asacaktır.

AYIPLI MAL İADESİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: CHP’nin bu utanç verici politikası için ‘vekillerini kiraladılar’ dediğimiz için bizleri eleştirmişlerdi. Şimdi kalkıp ‘vekillerimiz geri dönecek’ diyorlar. Allah aşkına bu kiralama değil de nedir? Hangi kirli pazarlıklarla bu işi yaptınız? Borçlar Kanunu’ndaki ayıplı mal iadesi gibi, ya da 30 gün süre içinde beğenmediğiniz ürünü iade etmek gibi bir davranışın içine girmek en başta CHP’ye oy veren seçmene hakarettir.

KILIÇDAROĞLU’NUN ÇÖKÜŞÜ

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: Kılıçdaroğlu’na boyun eğen ve bırakın milletin iradesine sahip çıkmayı kendi iradesiyle hareket etmekten bile aciz bu milletvekillerinin düştüğü durum, siyaset adına utanç vericidir. CHP’de milletvekilliği demek Kılıçdaroğlu’nun emir eri gibi ‘gel diyince gel, git diyince git’ demektir. İşi milletvekili kiralama noktasına taşıyarak rezaleti bir adım öteye götürdüler. Bu olay CHP için siyasi açıdan kara bir lekedir. 24 Haziran Kılıçdaroğlu’nun çöküşü olacaktır.

AĞLAYARAK GİTTİLER GÜLEREK GELİRLER

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Siyasi hayatları, itibarları, ahlakları toplum nezdinde tartışılır hale gelmiştir. Ağlaya ağlaya gidenler, öyle gözüküyor ki bu sefer güle güle herhalde geri gelecekler. Milletvekilleri ucuza gittiler. Ama o ucuz bedeli de tahsil etme zorluğu ortaya çıkınca tekrar CHP‘ye alınacaklarının işaretini Sayın Genel Başkan veriyor. O zaman ben bu milletvekillerinden Kılıçdaroğlu’na “Biz size hangi kötülüğü yaptık ki aile şerefimizi, kişi olarak şerefimizi, itibarımızı bu kadar ayaklar altına aldın, ağlattın ve bu hale getirdin, rezil kepaze ettin?” diye sormalarını istiyorum. Kılıçdaroğlu bu kirli operasyonu neden yaptı? Bunun arkasında hangi kirli pazarlıklar vardı. Onu açıklaması lazım.”

Kaynak SABAH

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com