SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KPSS Soru Ve Cevapları Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) uzun zamandan beridir beklenen KPSS soru ve cevaplarını erişme açtığını duyurdu. İşte, KPSS soru ve cevapları!

Bu haber 24/07/2018 - 10:00 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

KPSS soru ve cevapları yayımlandı! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 22 Temmuz tarihinde yapılan 2018-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru kitapçıklarını sınava giren insanların incelemesi ve kontrol etmesi için erişime açtıklarını açıkladı. ÖSYM’nin resmi sitesinden gerçekleştirdiği duyuruda, 22 Temmuz’da yapılan 2018-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçıkları adayların incelemesi  ve kontrol etmeleri için ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden açıldığı belirtildi.

Ayrıca “Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresine giriş yaparak T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini girerek soruların tamamını kolay bir şekilde görme şansına sahip olabilecekler. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir” açıklaması yapıldı.

KPSS Soru Ve Cevapları Yayımlandı

KPSS Soru Ve Cevapları Yayımlandı

2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçıkları ile cevap anahtarlarına http://www.osym.gov.tr/  sitesinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Duyuruda, gerçekleştirilen bu sınavda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren  soruların bulunmadığını belirterek, Genel Yetenek alanında 42. ve 59. soruların yardımcılı görme engelli adaylara  sorulmadığı açıklandı.

Yapılan duyuruda ayrıca, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliği taşıdığını, telif hakları tamamen ÖSYM’ye ait olduğuna, ÖSYM’nin herhangi bir izni olmadan çoğaltılamayacağına, dağıtılamayacağına ve yayınlanamayacağına da özellikle vurgu yapıldı. Sınav hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça sitemiz üzerinden sizlerle paylaşacağız. En güncel haberler için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com