SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lufthansa grev nedeniyle Almanya’daki 800 uçuşu iptal etti.

Bu haber 09/04/2018 - 07:31 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, yarın Almanya’dan yapılacak olan 800’den fazla uçuşu Verdi grevi nedeniyle iptal ettiğini duyurdu.

Almanya genelinde çeşitli kamu sektörü rollerinde yaklaşık 2,3 milyon çalışan için yüzde 6’lık bir ücret artışı talep eden kamu sektörü sendikası Verdi, daha önce yer personeli ve bazı yangın hizmetleri personelinin Salı günü Frankfurt, Münih, Köln ve Bremen havaalanlarında grev yapacağını söylemişti.

800’DEN FAZLA UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, kamu sektörü sendikası Verdi’nin havaalanlarına yürüyüşlerin uzatıldığını açıkladıktan sonra yarın yapılacak olan 800’den fazla uçuşu iptal ettiğini duyurdu.

Almanya’nın en büyük kamu sendikalarından olan Verdi, ülke genelinde başlattığı uyarı grevlerine havaalanlarında da katılım olacağını belirtmişti.

İŞ BIRAKMA EYLEMLERİ DAHA DA BÜYÜYECEK

İşverenlerle toplu sözleşme görüşmelerini sürdüren Verdi’den yapılan açıklamada, Almanya’da kamu işçilerinin, 15 ve 16 Nisan tarihlerinde Potsdam’da yapılacak toplu iş sözleşmesi üçüncü tur müzakerelerinden önce uyarı grevlerinin genişletildiği ve 10 Nisan’da bütün eyaletlerde yaygın iş bırakma eylemlerinin olacağı ifade edildi. (Takvim)

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com