SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Macron, “Zenginlerin Cumhurbaşkanı Değilim” Mesajını “Altın Odasından” Yaptı

Sarı Yelekliler’in dört haftadır devam eden protestoları sonrası geri adım atan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un zenginlerin cumhurbaşkanı olmadığı mesajını altın odasından vermesi dikkat çekti..

Bu haber 12/12/2018 - 01:10 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Sarı Yelekliler’in dört haftadır devam eden protestolarında “halkın sıkıntılarını anladığı” ve “zenginlerin cumhurbaşkanı olmadığı” mesajını verdiği ulusa sesleniş konuşmasını Elysee Sarayı’nın “altın odasından” yaptığı ortaya çıktı.

365 ODASI VAR

Macron’un Pazartesi günü yayımlanan 13 dakikalık konuşması, altın süslemeleriyle bilinen “salon doré”da kaydedildi. Macron, Charles de Gaulle’den beri tüm Fransız cumhurbaşkanlarının kullandığı, 365 odalı sarayın en değerli parçalarından biri olarak kabul edilen antika masada oturdu.

YAYINI 23 MİLYON KİŞİ İZLEDİ

Altın kaplamalı kapıların önündeki masada, altın bir lamba ve Fransa’nın sembolü altın horoz vardı. Ancak 23 milyon kişinin izlediği yayında odanın ihtişamı ekrana yansımadı, fonda Fransa ve AB bayraklarıyla, pencere göründü.

YILLIK MALİYETİ 104 MİLYON EURO

Beyaz Saray’dan iki kat büyük olan ve yıllık maliyeti 104 milyon euroyu bulan Elysee Sarayı, 17 Kasım’da yakıt vergisine tepki olarak başlayan ve sonradan hükümet karşıtı protestolara dönüşen Sarı Yelekliler’in eylemlerinin odak noktasına yer aldı.

ANA SALONUN HALILARINI 300 BİN EUROYA DEŞMİŞTİ

Macron’un Saray’ın ana salonunun halılarını 300 bin euroya değiştirme kararı tepkilere neden olmuştu. Emmanuel Macron, normalde ulusa sesleniş konuşmalarını, modern tarzda donatılmış günlük ofisinden yapıyor. Macron önemli ziyaretçilerini ağırladığı altın odayı, yüksek konsantrasyon gerektiren durumlarda kullanmayı sevdiğini söylüyor.

Emmanuel Macron,Fransa,Cumhurbaşkanı BBC

Kaynak: HABERLER.COM

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com