SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÖSYM’den Müjde! Bu Yıl Üç Kez Yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince senede iki defa yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı’nın bu sene üç defa yapılması kararı alındı. Yeni YDS’nin tarihi 2 Aralık 2018 olarak belirlendi.

Bu haber 23/07/2018 - 02:23 'de eklendi ve 394 kez görüntülendi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, senede iki defa yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı‘nın (YDS) bu sene üç defa yapılması kararlaştırıldığını belirterek, sınav takviminde yeni YDS‘nin tarihi 2 Aralık 2018 olarak belirlendi.

Özer, yapmış olduğu açıklamada, YDS‘nin ilkbahar ve sonbahar olmak üzere senede iki defa yapıldığını hatırlattı.

2018-YDS ilkbahar sınavın 1 Nisan 2018’tarihinde yapıldığını, 2018-YDS sonbahar sınavının ise 9 Eylül 2018’de yapılacağını söyleyen Özer, “ÖSYM, 2 Aralık 2018 tarihine üçüncü bir YDS daha koydu. senede iki defa yapılan YDS sayısı üçe çıkmış oldu. ÖSYM bu kararı ile sınav takviminde yeni bir güncelleme yaptı.

Sınavların tekrar sayısını artırmayı hedefliyoruz

Özer, ÖSYM olarak en büyük hedeflerin her bir sınav türü için iki sınav arasındaki bekleme süresini kısaltmak, dolayısıyla sene içerisinde sınavın tekrar sayısını artırmak olduğunu bildirdi.

Bu hedefe YDS için ulaştıklarını söyleyen Özer,konuşmasına şöyle devam etti:

Senede iki defa yapılan YDS sayısı üçe çıkmış oldu. YDS‘yi 2019’senesinde dörde çıkartmayı hedefliyoruz.

Diğer sınav türleri için de sınav takvimimizin elverdiği ölçüde bunu yapabilmeyi hedefliyoruz. Adaylar bir şekilde önceki sınavları kaçırmışlarsa veya yeni bir skora ihtiyaç duyduklarında uzun zaman beklemek zorunda kalmayacaklar.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
İlkay Gümüş
İlkay Gümüşilkay.gumus@1milyonhaber.com