SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oy İstemeye Gelen 18 Yaşındaki Muhtar Adayını Gören Mahalleli Şaşıp Kalıyor

Çorum’da 31 Mart’taki yerel seçimler için Kale Mahalle Muhtarlığına aday olan 18 yaşındaki Hilal Demirel’i karşısında gören mahalle halkı, şaşkınlığını gizleyemiyor..

Bu haber 11/12/2018 - 03:40 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

Çorum’da geçen yıl liseyi bitiren Hilal Demiral (18), Kale Mahalle Muhtarlığına aday oldu. Seçim çalışmalarına başlayan Demiral, esnaf ziyaretinde bulundu.

MAHALLE SAKİNLERİNE PROJELERİNİ ANLATTI

Geçen yıl liseden mezun olan ve bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan Hilal Demiral, 31 Mart’taki yerel seçimler için Kale Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı. İl Seçim Kurulu’na giderek başvurusunu yapan Demiral, seçim çalışmalarına da başladı. Ev ve iş yerlerini ziyaret eden Hilal Demiral, mahalle sakinlerine projelerini anlattı. Vatandaşlardan bazıları, genç muhtar adayını karşılarında görünce şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

“GENÇ VE YAŞLILARIN OYLARINI BEKLİYORUM”

Üç ay önce 18 yaşına girdiğini söyleyen Hilal Demiral, “Amacım önce milletvekili olmaktı. Sonra karar alıp ilk adımımı muhtarlıkla atmak istedim. Mahallemiz adına bazı projelerim var. Özellikle yol konusunda, aydınlatma konusunda çok hassasım. Mahallemin sokakları pırıl pırıl olmalı, sokak lambaları mahallemin her yerini aydınlatmalı, kapısı kilitli değil, kapısı mahalle sakinlerine sonuna kadar açık ve arandığı zaman bulunan bir muhtarlığımız olmalı. İnşallah seçilirsem kapı kapı dolayıp, sorunları yerinde tespit edip çözümü bulmak için çaba harcayacağım. Tertemiz, pırıl pırıl bir mahalle vadediyorum. Genç ve yaşlıların oylarını bekliyorum. Bana oy veren vermeyen herkesin muhtarı olup onları kucaklayacağım. Bana verilecek destekle gençlerin önünün açılacağına inanıyorum” dedi.

AİLESİ DESTEK VERİYOR

Hacer Demiral ise kardeşi Hilal Demiral’in her zaman yanında olacağını ve aile olarak kendisine tam destek olduklarını söyledi.

Genç muhtar adayını karşılarında gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemiyor;

Kale,Çorum

Kaynak: HABERLER.COM

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com