SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Putin Onu Sahaya Sürdü! Yenilmez Ateşlendi

Rusya Devlet Başkanı Putin’in “yenilmez” olarak tanımladığı silahlardan, kıtalar arası hipersonik füze sistemin geliştirilmesi ve kıtalararası balistik füzenin ise fırlatma testleri tamamlandı.

Bu haber 19/07/2018 - 05:42 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Rusya Savunma Sanayi Kompleksi tarafından Avangard füze sisteminin geliştirilmesinin temel olarak tamamlandığı ve seri üretim aşamasına geçildi.

Ayrıca nükleer başlık taşıma kabiliyeti olan Sarmat isimli kıtalararası balistik füze sistemin fırlatma testi programı tamamlandı.

Yapılan Açıklamada, yeni stratejik silah sistemlerin oluşturulması Rusya’nın savunma kapasitesinin arttırılması, Rusya ve müttefiklerine yönelik herhangi bir saldırıyı önleme amaçlı.

Putin “yenilmez” olarak nitelendirmişti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, mart ayında Federal Mecliste yapmış olduğu konuşmada, aralarında Avangard ve Sarmat füze sistemlerin de olduğu pek çok yeni silahı “yenilmez” olarak nitelendirmişti.

Avangard kıtalararası füze, düşman ülke savunma sistemlerine yakalanmıyor, füzenin ayrıca hava savunma sistemlerini kolaylıkla bertaraf edeceği savunuluyor.
Hipersonik başlığa sahip füzenin ses hızının 20 katına çıkabileceği, üstün manevra kabiliyetinin yanı sıra 9 kilometre yükseklikte uçabileceği belirtiliyor.

Sarmat kıtalararası balistik füzenin kuzey ve güney kutuplarını geçerek hedefe ulaşabilme kabiliyetine sahip.

Nükleer başlık da takılabilen füzenin ağırlığı ise 200 ton ve menzili 11 -18 bin kilometre arasında değişiyor.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
İlkay Gümüş
İlkay Gümüşilkay.gumus@1milyonhaber.com