SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı ne zaman? Bakan açıklama yaptı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu yıl sonuna kadar 10 bin personel alımının tamamlanacağını ve 2019 yılında da 25 bin personelin de alımlarının yapılacağını belirtti. Peki alımlar hangi kadrolardan yapılacak? Başvurular ne zaman başlayacak?

Bu haber 12/12/2018 - 11:25 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli atamaları hakkında önemli bilgiler verdi. Fahrettin Koca açıklamasında, bu yıl sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını belirterek, “3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak” ifadelerine yer verdi. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Başvuru tarihleri belli oldu mu?

2019’DA 25 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını belirten Koca, “3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak.” dedi.

Bakan Koca, 2019 yılında yapılacak olan sağlık çalışanı alımlarına ilişkin de; “Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019’da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor” dedi. 

ALIMLAR NE ZAMAN?

Bakan Koca, gelecek yıl yapılacak sağlık çalışanı alımlarına ilişkin de şu bilgileri verdi:

“Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019’da açmayı planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız hastanelerimizin açılışı da olacak.

Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor.”

Alımların kesin tarihi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapılır yapılmaz haber7.com üzerinden detayları paylaşacağız.

Kaynak: HABER7.COM

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com
İlkay Gümüş
İlkay Gümüşilkay.gumus@1milyonhaber.com