SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son Dakika: Almanya’dan Flaş Açıklama!

Bu haber 12/04/2018 - 05:43 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

Başbakan Merkel: Olası bir Suriye müdahalesinde yer almaycaklarını belirtti.

Esad rejiminin Suriye’nin Duma bölgesinde kimyasal silah kullanmasının yankıları dünyada sürüyor. ABD ve Rusya‘nın sert açıklamaları sonrasında ABD’nin Suriye’yi vurabileceği tartışmaları gündeme gelmişti. Fransa ve İngiltere’den gelen açıklamalar da olası bir operasyonda bu ülkelerin ABD’ye destek olacağı yönündeydi.

ALMANYA: SURİYE MÜDAHALESİNDE YER ALMAYACAĞIZ

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise yaptığı son dakika açıklamasıyla Almanya‘nın olası bir Suriye harekatında yer almayacağını ifade etti.

ALMAN DIŞİŞLERİ BAKANI AÇIKLAMA YAPTI

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle yaptığı açıklamada, Almanya’nın Suriye’ye yönelik herhangi bir askeri saldırının bir parçası olmayacağını söyledi. Westerwel, “Ne katılımımız talep edildi, ne de biz katılmayı düşünüyoruz” dedi. Almanya’nın hem içtihat hukukunda hem de Alman anayasasında çok katı sınırlamalar getirdiğini açıklayan Westerwel, bu yüzden ABD liderliğindeki “istekli koalisyon”a katılmayacaklarını söyledi.

Öte yandan, Alman hükümeti, Suriye’nin kimyasal silah kullanımının sonuçları olması gerektiği konusunda kararlı. Berlin’deki hükümet sözcüsü Steffen Seibert yaptığı açıklamada, “Uluslararası toplumun bu konuda net bir duruş sergilemesi gerekiyor” dedi. Seibert, hükümetin Birleşmiş Milletlerden gelecek uygun bir yanıt arayışında olduğunu ve bunun şu anki diplomatik çabalarının odağı olduğunu açıkladı.

FRANSA KARARINI AÇIKLADI İNGİLTERE BUGÜN TOPLANIYOR

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, “Esad’ın kimyasal silah kullandığına dair kanıtlarımız var.” ifadelerini kullandı.

Kimyasal saldırıyla ilgili istihbaratı inceleyip denetledikten sonra Suriye ile ilgili bundan sonraki eylemlere dair karar vereceklerini söyleyen Macron, Fransa’nın bölgede tırmanmaya izin vermeyeceğinden söz etti.

Suriye’yi vurup vurmama kararını ‘zamanı geldiğinde’ vereceklerini dile getiren Macron, Fransa’nın Suriye’ye karşılığı ‘kendi seçtiği zamanda vereceğini’ ifade etti.

İngiltere’de bakanlar kurulu, ABD’nin Suriye’ye gerçekleştirmesi muhtemel bir askeri harekata desteği tartışmak üzere toplanacak.

ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı iddiaları üzerinden Suriye hükümetine yönelik saldırı hazırlıkları yapıyor. (KAYNAK SABAH)

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com