SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bomba İddia: Sony, PlayStation ve Akıllı Telefon İşinden Çekiliyor!

Dünya devi Sony, uzun süre boyunca çalışmış olduğu eski CEO’su Kaz Hirai’nin görevden ayrılması nedeniyle akıllı telefon piyasasından geri çekilebilir. Tüm detaylar haberimizde…

Bu haber 23/05/2018 - 09:22 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

CEO değişikliği şu anlama gelir eğer ki zorunlu bir değişiklik değilse şirketin kısa ve uzun vadedeki planlarının bu CEO ile değil başkası ile gerçekleştirileceğine işarettir. Fakat bu konu hakkında dünya devi Sony firmasından gelen açıklamalar pek iç açıcı değil. Bu durum sebebiyle Sony firmasının tüketici elektroniği kapsamı içerisinde yer alan cihazın üretim ve satış işinden  tamamen elini çekebileceği iddia ediliyor. Eğer ki bu iddia edilen şeyler gerçekleşirse bundan böyle Sony kamera ve Playstation da  üretmeyecek.

Sony, PlayStation ve Akıllı Telefon İşinden Çekiliyor!

Sony’nin yeni CEO’su Kenichiro Yoshida’nın bu konu hakkında henüz olarak kararında önemli bir değişiklik olmadığını belirtelim. Fakat yapmış olduğu konuşmada, Sony’nin çekirdek servislerinin üstüne ileri ki zamanlarda çok duracağını belirtmesi bir çok kişinin aklında soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.Kamera ve akıllı telefonu zor da olsa alternatifler sayesinde kabullenebiliriz. Fakat bu durum Playstation için geçerli olursa ve Playstation aramızdan sonsuza kadar çıkarsa bir çoğumuz sıkıntı çekebiliriz.

Kısa bir yorum yapmak gerekirse böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum. Çünkü Sony Playstation’dan oldukça fazla bir gelir elde etmekte. Playstation, kamera ve akıllı telefonların üretilmemesi demek Sony şirketinin batması anlamına gelmektedir. Böyle bir şeyin olması durumunda artık hayatımızda Playstation olmaması demek. Bu konu hakkında yeni gelişmeler oldukça siz değerli okuyucularımıza sitemiz üzerinden aktaracağız.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com