SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uluslararası Down Plaj Futbol Festivali Düzenlendi!

Bu haber 23/04/2018 - 06:21 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Türk ve yabancı down sendromlu çocuklar, plaj futbolu festivalinde bir araya geldi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Türk ve yabancı down sendromlu çocuklar, plaj futbolu festivalinde bir araya geldi.

Down Plaj Futbol Festivali Düzenlendi

Uluslararası Down Sendromlular Federasyonunca (UDF) Yalıkavak sahilinde 1. Uluslararası Down Plaj Futbol Festivali düzenlendi.

Türkiye ile KKTCKosovaYunanistanAlmanyaKaradağİngiltere ve Arnavutluk‘tan 60 çocuğun katıldığı etkinliğe, Mustafa Kocadon (Bodrum Belediye Başkanı) Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜMSİAD Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Muammer Ceylan ve eski futbolcular İbrahim Yattara ve Papen Mustafa (Eski G.Saraylı Futbolcu) olarak bilinen Mustafa Kocabey ile Almanya Kadın Futbol Takımı da destek verdi.

UDF Başkanı Muhammet Abdullah Tuncay,  Uluslararası Down Federasyonu Genel Sekreteri Aydan Gömüngen Tuncay ‘da gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği 23 Nisan şenlikleri kapsamında düzenlediklerini söyledi.

Etkinliğe 8 ülkeden 60 çocuğun katıldığını anlatan Tuncay, “Amacımız, çok daha fazla ülkeyi Türkiye’de misafir ederek, down sendromu konusunda farkındalık oluşturmak.” diye konuştu.

Trabzonspor‘un eski oyuncusu İbrahim Yattara da çocuklarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Yaklaşık iki saat süren ve down sendromlu bazı çocukların yöresel kıyafetler eşliğinde halk oyunu da oynadığı etkinlikte keyifli anlar yaşandı.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com