SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp Payment Özelliği Geliyor!

Aylık yaklaşık olarak 200 milyona ulaşan aktif kullanıcı ile en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, yeni özellikler getirmeye devam ediyor. WhatsApp Payment özelliği geliyor!

Bu haber 30/05/2018 - 10:13 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

Aylık yaklaşık olarak 200 milyona ulaşan aktif kullanıcı ile en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, yeni özellikler getirmeye devam ediyor. En yeni teknolojileri uygulamasına ekleyerek sürekli gelişimini devam ettiren  WhatsApp, bu sefer ise kullanıcıların karşısına uçtan uca ödeme servisi ile çıkacak. Bu ödeme servisinin ismi ise WhatsApp Payment!

WhatsApp Payment Özelliği Geliyor!

WhatsApp, şuan üzerinde çalışmış olduğu  beta sürümünde yer alan  UPI (Unified Payment Interface) tabanlı uygulama içi ödeme hizmetlerini  tüm kullanıcılara kısa bir süre sonra açacak. Bu özellikle beraber en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın uçtan uca elektronik bir ödeme servisine dönüşeceğini söyleyebiliriz. 

WhatsApp Payment  Özelliği İçin Çalışmalar Hızlandırıldı!

En çok kullanılan mesajlaşma servisi Android işletim sistemine uyumlu olan bu ödeme sistemini iyice yaymak amacıyla  en az dört bankacılık sistemi ile anlaşmayı hedeflemekteydi. Fakat şirket diğer rakiplerinin önüne geçeceğini düşünmesi sebebiyle bu ödeme özelliğini getirmek için çalışmaları hızlandırdı. WhatsApp‘ın ödemeleri almak amacıyla HDFC Bank, ICICI Bank ve Axis Bank bankalar ile anlaşma sağladığını ve HindistanDevlet Bankası olan SBI‘nın daha sonra bu bankların arasına katılacağı ifade ediliyor.

WhatsApp Payment  Özelliği

Büyük kullanıcı tabanlarını kullanan ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp; Paytm, Google Tez, PhonePeve benzeri popüler dijital cüzdan ve ödeme uygulamlarının karşısına oldukça önemli bir rakip olarak çıkabilir. Bakalım şirket yeni girişmiş olduğu bu özellik ile başarılı olabilecek mi?

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com