SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yabancı Sanıp Aslında Türk Olduklarını Öğrenince Çok Şaşıracağınız 10 Marka

Bu haber 20/10/2018 - 04:41 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Türk Olduklarını Öğrenince Çok Şaşıracağınız 10 Marka. sürekli raflarda ya da sağda solda, reklamlarda gördüğümüz, havalı yabancı isimlerle yazılmış yabancı sandığımız aslında Türk olan o markaları inceleyeceğiz. Ama öncesinde bu Türk firmaların yabancı havalar seçmesinin altında bazı nedenler olmalı, bunlardan en kabul edilebileni uluslar arası olarak adını duyurabilmek ya da yabancı bir isim altında Türk halkına güven vermek. Bizde bu makalemizde yabancı sandığınız ama aslında Türk olan bu firmaları inceledik, öyleyse başlayalım !

 

 

haberonunde.com

10-MADO

marka

MARAŞ DONDURMASI: MADO, 1800’lü yıllarda Maraş’ta Yaşar Kanbur ve ekibi tarafından faaliyete geçirildi. Gerek ülkemizde kafelere de adını veren MADO, dünyada en çok tanınan dondurma markalarından bir tanesi.

 

9-DYO

marka

Bir boya firması olan DYO, ilk bakışta Türk bir firmaya ait olmadığı hissi verse de o da diğer arkadaşları gibi bir Türk markası. Durmuş Yaşar Oğullarının kısaltması olan DYO şirketinin kurucusu ise tahmin ettiğiniz üzere Durmuş Yaşar.

 

8-LCW

marka

Hemen hemen herkesin bildiği, giydiği bir marka olan LCW aslında bir Türk markası olduğunu biliyor muydunuz? 1997 yılında Fransızlardan alınarak bir Türk markası haline getirilen LCW şuanda ülkemizde en çok satanlar arasında yer alıyor.

 

7-GRATIS

marka

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, ve sıklıkla geyiği dönen GRATIS, bir kozmetik firması. Latince anlamı bedava olan GRATIS’IN kurucusu SABANCI ailesine ait.

 

6-YU-MA-TU

marka

Bir uydu alıcısı markası olan YU-MA-TU, beklide biz Türklere Japon malıdır sağlamdır alalım hissi vermek için konulsa da aslında YU-MA-TU bir Türk firması.Yusuf Mahmut Tuncer kardeşlerin ilk iki harfinden oluşturulmuş bir marka olan YU-MA-TU aslında bir Türk firması

 

5-RODİ

marka

Şuanda iflas etmiş olsa da RODİ markası da bir Türklere ait. Ramazanoğulları Dikimevi’nin açılımı olan RODİ’DE bir Türklere aitti.

 

4-BELLONA

marka

İtalya’ya boykot yapıldığı zaman İtalyan markası zannedilip yakılmışlığı bile olan bu şirket, aslında Kayseri menşeili bir Türk şirketi.

 

3-CAFE CROWN

marka

Önde gelen kahve şirketlerinden olan CAFE CROWN, aslında Ülker ailesinin bir eseri.

 

2-MADAME COCO

marka

Çoğu kişinin Fransız markası sandığı Madame Coco firması, yine ENGLISH HOME’un eskisi bir kurucusu olan ilhan Tanacı’ya ait.

 

İngiliz ve Fransız ev esintisini sunan bu marka, ülkemizde bayağı bir popüler.

 

1-PASTAVILLA

marka

Bir İtalyan markası olarak da bilinse PASTAVILLA aslında bir Türk markası. Geçmiş tarihi Cumhuriyet dönemine dayanıyor, geçmişteki adı Kartal Markaları olan PASTAVILA, 1992’de PASTAVILLA adını raflarda alıyor.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com