SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay Zeka Beyin Dalgalarını Algılıyor

Bu haber 07/10/2018 - 10:53 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.

Yapay zekanın ilerleme aşaması. İlerleyen teknoloji ve bilimin sunduğu bulgular ve olgular gerçekten algılamakta zorlanacağımız birçok yeniliği ortaya koyuyor.

Yapay Zeka

Yapay Zeka

 

Yapay Zeka

İlerleyen teknoloji ve bilimin sunduğu bulgular ve olgular gerçekten algılamakta zorlanacağımız birçok yeniliği ortaya koyuyor. Bunlardan biri de yapay zeka. Yapay zekanın sınırlarını ölçmek imkansız. Son zamanlarda yapay zeka ile yapılanlar dehşet verici. Teknolojisi sayesinde beyin dalgaları gösterilen görüntüyü hafızaya alıp yeniden şekillendirebiliyor. Yapılan bazı testlerde EEG (elektroensefalografi) yardımı ile insanlara yüz görüntüleri gösterildi ve bir yandan da insanların o anda beynindeki diğer hareketler ölçüldü.

İnsanların kan dolaşımlarına beyin içi algoritması çözülmeye çalışıldı

Daha sonra dijital verilere bakıldığında beyin hareketlerinin kısmi olarak yüzü bazı yönlerden hafızada tuttuğu açıkça belirlendi ilk kez uygulanan bu teknoloji ile ilerleyen fütüristik dönemde ne denli aşama kaydedeceğimizi kanıtlar niteliktedir. Bundan çok kısa süre önce yapay zeka üzerinde çalışmalar yapılmaya devam ediyordu fakat bu test tamamen doğru yolda olunduğunu ortaya koydu. İnsanların kan dolaşımlarına beyin içi algoritması çözülmeye çalışıldı fakat buradan manyetik rezonans kullanmıştı. Şimdi kullanılan tekniğin benzer yönleri var fakat yeni teknik hem daha ucuz hem de daha fonksiyel bir yapıdadır.

Tıp dünyasında büyük bir yankı yaratabilir

Yapay zeka teknolojisi sayesinde nörolojik hastalar görüntüleri beyin dalgaları yardımıyla aklında tutabileceğinden tıp dünyasında büyük bir yankı yaratabilir. Diğer bir yandan çalışmalar insan beyninin sonsuz sırlarına dayanarak fotografik hafıza ile geçmiş tecrübelerini beyin hareketlerinden ortaya çıkarmayı umuyor. Bundan sonra çeşitli nesnelerin görüntüleri insanlara gösterilip bu tip çalışma ile daha da derinlere inmek amaçlanıyor. Yapay zekanın nerelere kadar ilerleyeceğini herkes merakla bekliyor. Birçok alanda kullanılan bu teknolojinin daha bilinmeyen birçok yerde akıl oyunları yapacağı açıkça görülüyor.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com