SON DAKİKA

2019 En Moda Abiye Modelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zayıflama Haplarının Zararları Nelerdir?

Bir kaç seneden beridir hayatımızda yer edinmeye başlayan ve bir çok kişinin kullandığı zayıflama haplarının zararları hakkında bilgi vereceğiz. Peki, zayıflama haplarının zararları nelerdir?

Bu haber 21/07/2018 - 04:00 'de eklendi ve 274 kez görüntülendi.

Bir kaç seneden beridir hayatımızda yer edinmeye başlayan ve bir çok kişinin kullandığı zayıflama haplarının zararları hakkında bilgi vereceğiz.Günümüzde maalesef  televizyon vb araçlar sayesinde bir çok insan zayıflığa oldukça özendirilerek bu haplara yönetilmekte. Çoğu insan bu ürünleri zayıflamak ve eski sağlığına kavuşmak için alıyor. Fakat durumun pek öyle olmadığını söyleyebiliriz. Zayıflama hatları ölüme kadar götürebilir veya çeşitli hastalıklara yol açabilir. Peki, zayıflama haplarının zararları nelerdir?

Zayıflama Haplarının Zararları

  • Kalp Krizi Riskini Arttırıyor: Daha hızlı bir biçimde kilo vermek amacıyla bu ilaçlar kullanıldığı takdirde kalp krizi riskini büyük bir miktarda artırmakta. Bu sebepten ötürü bazı ilaçların satışına yasak koyulmuştur. Fakat halen el altından satışına devam edilmektedir.
  • Bağımlılığa Yol Açıyor: Diyet haplarının içerisinde genel olarak  mfetamin, anti-anksiyete, antidepresanlar yer almakta. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda bu ilaçlar bağımlılık derecesine kadar gelebilir.
  • Birden çok yan etkisi var: Mide ağrısı, kabızlık, baş ağrısı gibi bir çok yan etkisi mevcut.
  • Etiketler yanlış iddialarla dolu: İlacın etiketler kısmına baktığınızda çok hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflayacağınız iddia ediliyor. Fakat uzun zamanlı kullanımda meydana gelecek olumsuz sonuçlar yer almaz.
  • Bir çok hastalığa yol açıyor: Artan kalp hızı, yüksek kan basıncı, böbrek problemleri, rektal kanama , uykusuzluk, karaciğer hasarı gibi bir çok çeşitli hastalığa davetiye çıkarıyor.
Zayıflama Haplarının Zararları

Zayıflama Haplarının Zararları

Zayıflama hapları öldürür mü ?

Zayıflama hapları ölüme kadar yol açabilir. Bunun nedeni ise içerisinde bulunan “Sibutramin’dir”. Sibutramin kilo vermek  amacıyla obezite gibi önemli hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tek başına bile bir çok yan etkiye yol açan bu maddeyi bir çok madde ile bir birleştirmek adeta ölüme davetiye olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden zayıflama hapları öldürebilir. Arkadaşlar sizlere son olarak önerimiz, kesinlikle zayıflamak için bu tarz ilaçlara başvurmayın. Doktora başvurun ve onun sizin için uygun gördüğü diyet programını uygulayın.

Facebook Comments
www.doganbeynakliyat.com